Przedmowa autora do wydania oryginalnego
Celem niniejszej analizy australijskiego ruchu związkowego jest wykazanie, że bez konsekwentnego stosowania marksizmu-leninizmu do jego problemów, bez rewolucyjnej teorii, ruch związkowy jest skazany na daremność, a nawet więcej, jest narażony na niebezpieczeństwo jego zniszczenia. Na los, jaki spotkał ruchy związkowe Niemiec, Włoch itp. z rąk faszyzmu.
Starałem się również przeanalizować szereg głównych doświadczeń w historii ruchu australijskiego w świetle marksizmu-leninizmu; skutki kryzysów gospodarczych, rolę reformizmu, główne strajki i inne cechy, aby mogły nam służyć jako przewodnik w unikaniu pułapek i wykorzystać te doświadczenia do zapewnienia szerokiego przywództwa związkom zawodowym w przyszłych bitwach.
Pragnę w tym miejscu wyrazić uznanie dla cennej pomocy udzielonej przy opracowywaniu materiału przez wielu Towarzyszy, w szczególności Towarzyszy Milesa, Dixona, Thorntona i Wrighta.
L. L. Sharkey, wrzesień 1942 r.
Przedmowa autora do wydania z 1959 r.
W odpowiedzi na wiele próśb o przedruk «Związków Zawodowych», a w szczególności o pewne dodatkowe informacje powstałe po momencie jego pierwszej publikacji, zdecydowaliśmy się tą pracę odnowić.
Zwłaszcza grupy badawcze nalegały na jego ponowną publikację, wraz z krótkim opisem najważniejszych wydarzeń od czasu jego pierwszego wydania we wrześniu 1942 roku.
Praca nie stara się być częścią historii, ale próbą zilustrowania zasad, które leżą u podstaw ruchu związkowego, w świetle marksizmu-leninizmu, praktyki i doświadczeń oraz analizy zmieniających się warunków, z którymi konfrontowane są związki zawodowe w ich długiej walce z kapitalistycznym wyzyskiem klasy robotniczej.
Nawiasem mówiąc, «Związki zawodowe» zostały opublikowane w Japonii i były wykorzystywane do celów edukacyjnych również w innych krajach.
W treści broszury nie wprowadzono żadnych zasadniczych zmian, ponieważ przedstawione w nim zasady są aktualne do dziś. W rzeczywistości wydaje nam się, że bardzo dobrze przetrwała próbę czasu i zmieniających się warunków. Dokonano jedynie niewielkich zmian w miejscach, w których ilustracje lub wydarzenia, o których mowa, nie są już interesujące lub nie mają już wartości edukacyjnej. Nowe dane, które dotyczą głównie wydarzeń i doświadczeń z okresu powojennego, zostały opublikowane jako dodatek.
Oprócz towarzyszy wymienionych w oryginalnej przedmowie, którzy udzielili cennej pomocy w pierwotnej kompilacji, towarzyszy Dixona, Milesa, Wrighta i Thorntona, chciałbym wspomnieć o pomocy udzielonej przez towarzysza Jacka McPhillipsa w dostarczeniu danych do dodanego materiału.
L. L. Sharkey, wrzesień 1959.